Bruk – element dekoracyjny przed domem

Zakup własnego domu to cel, do którego dąży większość polskich rodzin. Daje on poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Jeżeli już uda nam się wymarzony dom wybudować, chcemy, aby wyglądał on jak najlepiej. Aczkolwiek nie tylko wnętrze domu się liczy, dużą uwagę trzeba przyłożyć również do jego wewnętrznej części. 

Kostka brukowa doda każdej nieruchomości dużą dozę estetyki, i będzie stanowiła jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych. Wybór odpowiedniej kostki brukowej zależy przede wszystkim od:

  • posiadanych funduszy, jakie jesteśmy w stanie zagospodarować na dany bruk,
  • koloru i materiału z jakiego zabudowany został nasz dom.

Bruk pełni funkcję podstawową, jaką jest utwardzanie powierzchni podwórka. Układanie kostki brukowej to w dzisiejszych czasach już standard, który ułatwia wjazd do garażu, oraz powoduje, iż przy nieruchomości jest czysto.

Ceny, a element dekoracyjny

Każda kostka brukowa – nawet ta najtańsza, gdy jej położenie jest dobrze zaplanowane, może stanowić dobry element dekoracyjny domu. Bruk można układać bowiem w różne kształty i wzory, dlatego też nie musi być on bardzo wyszukany. Wystarczy mieć dużą wyobraźnię i umiejętności, aby go wykorzystać.

Cena najtańszego bruku wynosi około trzydzieści złotych za m2. Jest to tradycyjna szara kostka, która będzie bardzo dobrze nadać się przed dom o ciemnym kolorze, gdyż w ten sposób powstanie efektywny kontrast. Aczkolwiek na rynku istnieje szereg firm, które oferują bardziej oryginalne kostki brukowe, kierowane konkretnie do dekoracji miejsc przed domem. Takim miejscem jest np. KMK-Klinker.pl.  Dzięki klinkierowi można utworzyć niesamowity nastrój przez domem, szczególnie w połączeniu z innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak roślinność.

W ostatnim czasie królują takie bruki jak te o intensywnych kolor i wzorach. Dzięki, którym właściciel nieruchomości może się wyróżnić wśród swoich okolicznych sąsiadów. Ceny takich kostek wahają się od 60-120 złotych za m2. Aczkolwiek trzeba mieć świadomość, iż kostka taka układana jest na lata, więc jej wybór powinien być przemyślany, a nie tylko kierowany obowiązującymi obecnie trendami. Przy układaniu bruku trzeba być niezwykle dokładnym, ponieważ kostka źle ułożona może powodować, że zostanie przerastać przez nią trawa, która z biegiem czasu będzie powodować znaczące nierówności i odkształcenia, które z pewnością odbiorą jej uroku.

 Modne formy

Jeżeli nie mamy pomysłu na ułożenie kostki brukowej, bądź nawet na zakup odpowiedniego bruku, zawsze możemy skorzystać ze specjalistycznej firmy, która na podstawie tego jak wygląda nasz dom i podwórko, doradzi nam w wyborze wzoru, koloru i formy bruku. Ostatnimi czasy modnym elementem układania bruku jest jasna ścieżka z kontrastowymi ciemniejszymi elementami po bokach danego chodnika. Kolejnym efektowym elementem będzie brak dopasowania odcienia do elewacji domu, gdyż bruk w takim samym kolorze co elewacja, będzie stwarzał poczucie nudy i czegoś standardowego. Należy również pamiętać o tym, iż o bruk trzeba odpowiednio zadbać, aby się nie odkształcił i nie popękał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *